Favorilerim 0

Pekmez

Pekmez, dünyanın en eski ve en çok tüketilen lezzetlerinden birisidir. Özellikle birçok kişi tarafından kan yapıcı kavramı ile tanımlanmıştır. Doğal meyvelerin sıkılması ve ezilmesi sonrasında elde edilmiş sıvıya denilmektedir. Tüketilebilmesi için bir dizi işlemden geçmesi şarttır. Üzüm pekmezi, hem faydaları hem de lezzeti göz önünde bulundurulduğu zaman en çok tercih edilen üründür.

Pekmezin Yapılışı

Doğal yöntemlerle üretilen pekmez, herhangi bir kimyasal işleme maruz kalmamasından dolayı, insan sağlığına zarar verici bir madde içermemektedir. En taze ve olgunlaşmış olan üzümlerden üretilmektedir. Bunların yıkanıp temizlenmesinin ardından saplar ayıklanır. Daha sonra ise ezme işlemine geçilir. Gerek hijyen gerekse temizlik koşulları başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Posanın ayrılması şarttır. Kaynama süreciyle beraber doğal maddelerin katılmasıyla beraber süreç de sona ermektedir.

Pekmez, tamamen doğal yapısına uygun bir biçimde kavanozlara koyulmaktadır. Bozulmasının önlenmesi için ağzı sıkı bir şekilde kapatılmaktadır. Sitemizden hemen dilediğiniz kadar sipariş vererek, Türkiye'nin neresinde yaşarsanız yaşayın bu harika lezzetin tadına varabilirsiniz.

Doğal Pekmez

Yüzde 100 doğal ve aynı zamanda yerli olan pekmez, ülkemizin en iyi bağlarından toplanmış olan üzümlerle üretilmektedir. Sağlıklı aşamaların sonrasında ve temizlik kurallarına dikkat edilerek yapılmış olan pekmezler, oldukça uzun ömürlüdür. Birçok farklı faydası söz konusudur. Her yaştan insan tarafından tüketilmesi mümkündür. Gerek sabah kahvaltılarında gerekse günün diğer öğünlerinde tercih edebilirsiniz.

Pekmezin Faydaları

Hem doğal hem de çok sağlıklı olan pekmez, sağladığı faydalarla dikkat çekmektedir. İştahı kapalı olan bireyler için uzmanlar tarafından önerilmektedir. Aynı zamanda sindirim sistemindeki sorunları son derece kolay bir biçimde çözmektedir. Kadınların maruz kaldığı adet sancılarının giderilmesi, tüketilecek olan pekmez sayesinde oldukça basittir.

Ortaya çıkacak yaşlanma belirtileri pekmez sayesinde gecikmektedir. Üzüm pekmezinin içinde yüksek olan antioksidan sayesinde, insan vücudundaki toksinlerin atılması gibi bir faydaya da sahiptir. Kemik yapısını güçlendiren ürün, kan yapıcı özelliğiyle bilinmektedir. Sitemizden hemen sipariş vererek, bu harika pekmezi kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Türkiye'nin her yerine hızlı ve güvenli bir biçimde ürünlerimizi yollamaktayız. Fiyatlarımız ortalamanın üstünde değildir.


Yeni
Üzüm Pekmezi

Üzüm Pekmezi

25,00 TL Vergiler Hariç: 25,00 TL

Doğal ve %100 yerli üretim olan ve mucizevi besin değerleriyle insanları sağlıklı bireyler haline getiren üzüm pekmezi ürünümüzü almak oldukça basittir. Toplu olarak pekmez ürününü almak isterseniz de önemli olan şey miktarı bizlere bildirmenizdir. P..