Dolmalık Biber Satın Al

Anasayfa / Dolmalık Biber Satın Al

Dolmalık Biber Satın Al

Dolmalık Biber Satın Al


Dolmalık biberle eşsiz bir kuru dolma yemeği yapmak için dolmalık biber satın al. Bunun yanı sıra dolmalık biberin birçok faydası olduğu gibi yemeklerde de sıkça kullanılan bir biberdir. Dolmalık biber satın al ve sonrasında yemeklerin leziz olsun! Çünkü dolmalık biber sadece dolma yapmak, kurutmak için değil birçok yemeğe lezzet katması açısından da kullanılıyor.


Dolmalık Biber Nasıl Ayırt Edilir


Her gördüğümüz şişman yeşil biberi dolma için kullanmıyoruz. Salata yaparken kullanacaksan farklı bir dolmalık biber satın al, kurutmak içinse farklı bir dolmalık biber satın al. Çünkü aynı görünseler de ikisini birbirinden ayıran önemli bir faktör var. Peki nasıl anlayacağız bu farkı?
Biberler altındaki yumru sayılarına göre kadın ve erkek cinsi olarak ayırt edilirler. İki çeşit olan şişman yeşil biberlerin kadını dört yumrulu, erkeği ise üç yumruludur. Bu yumru sayısına göre hangi biberi nerde kullanacağımıza karar verebiliriz.  Dolmalık biber satın al ve nerde kullanacağını ayırt etmek için hemen altına bak. Eğer üç yumrulu bir erkek biberse dolma yapmak için en uygun biberdir dört yumrulu ise salatalarda, sebze yemeklerinde lezzet katmak için kullanılabilir. 


Kuru Biber Dolması Tarifi


Eşsiz yöresel yemeklerimizden olan kuru biber dolmasını yapmak sizi hem çok uğraştırmaz hem de sofranızda çok lezzetli bir yemek olarak başköşede yerini alır.

Dolmalık biber satın al ve yapmaya başla:

  • Öncelikle barak gıda farkıyla satın altığınız kuru biber dolmalarınızı sıcak suya koyun ve yumuşayıp içi dolacak kıvama gelene kadar bekleyin.
  • Kuru dolmalarınız yumuşarken pirinç yıkayın ve onun da hafif yumuşamasını bekleyin.
  • Pirinç ve dolmalar suda beklerken soğan doğrayın, içine domates ve biraz salça koyarak biraz kavurun.
  • İsteğinize bağlı şekilde baharat ekleyin ve pirinç ile salçalı soğanlı sosunuzu karıştırın. 
  • İşte bu kadar. Dolmaların içini çok şişman olmayacak şekilde doldurun ve yaklaşık yarım saat pişme süresinden sonra istediğiniz şekilde servis edin.


Özlediğiniz Ev Yemeklerini Sizle Buluşturuyoruz


Elbette aile büyüklerinizin yanında kuru biber dolması yemişsinizdir. Ancak ailenizden uzakta olduğunuzda ya da memleketinizden uzağa gittiğinizde sevdiğiniz ve alıştığınız yöresel lezzetlere hasret kalıyorsunuz. Bu nedenle özleyeceğinizi düşündüğümüz yöresel ev lezzetlerini evinizde yapabilmeniz için sizlere sunuyoruz. Kuru biber dolmasını sofranızda görmeyi özlediyseniz aile sıcaklığında ve samimiyetinde hazırladığımız kuru biber dolmalarımızı satın alabilir ve istediğinize göre yemeğini yapabilirsiniz.


Acı Biber Dolması mı Tatlı Biber Dolması mı?


Barak gıda olarak tamamen sizin damak tadınızı düşünerek hareket ediyoruz. Bizler için sizin yöresel lezzetleri beğenmeniz ve sağlıklı bir şekilde hazırlanan ürünlerin sorunsuz bir şekilde sizlere ulaşması oldukça önemli. 
Kuru biber dolmalarımızı satın alırken kafanız acı mı tatlı mı almak konusunda karıştıysa hemen yardımcı olalım. Acı biber dolmalarımızın kabuğu acı olur ve dolma içini hazırlarken baharat koymanıza gerek kalmaz. Tatlı biberleri ise istediğiniz şekilde iç hazırlayarak yemeğini yapabilirsiniz. 


Aklınızda Soru İşareti Kalmasın


Alışveriş yaparken kafanıza takılan her türlü soruyu bizlere sorabilirsiniz. İstek ve şikâyetlerinizi dikkate alıyoruz ve müşterilerimizin memnuniyetini oldukça önemsiyoruz. Barak gıda olarak yöresel lezzetleri hizmetinize sunmaktan son derece memnunuz. Sizlerin de ürünlerimizden memnun kalmanız bizler için çok önemli. Bu sebeple bizimle alacağınız her ürün için iletişime geçebilir ve sizlere her aşamasını anlattığımız kuru biber dolmalarını aklınızda soru işareti kalmadan, rahatça, tereddüt etmeden satın alabilirsiniz.