Dolmalık Biber

Anasayfa / Dolmalık Biber

Dolmalık Biber

Dolmalık Biber


Geleneksel Türk yemekleri sevenlerin mutfaklarından ayıramayacağı bir lezzet olan kurutulmuş dolmalık biber, hem lezzeti hem kolayca sofralarda yerini alması açısından en çok sevilen ürünlerden biridir. Yazın yetişen dolmalık biberlerin içi oyulduktan sonra güneşte birkaç hafta kuru biber haline gelene kadar beklemesiyle elde edilen kurutulmuş dolmalık biberleri son derece hijyenik ve sağlığınıza zarar vermeyecek şekilde elde ediliyor.


Kuru Biber Dolması Nasıl Yapılır?


Barak gıda farkıyla kolayca satın alabileceğiniz özenle kurutulmuş dolmalık biberlerden yemek yapması da bir o kadar kolay. Dolmalık biber içine pirinçle yapılan ve isteğinize göre baharat eklenen bir dolma içiyle yapılıyor. Kuru dolmaların içini doldurduktan sonra 20 dakikalık pişme süresiyle hızlı ve pratik bir şekilde sofralarınızda yerini alabiliyor. 


Dolmalık Biber Farkı 


Dolmalık biber ayırt edilmesi ve seçilmesi gereken bir üründür. Bizler de dolmalık biber seçerken çürük, ezik, oyulması zor olanları kesinlikle almıyoruz. Dolmalık biber seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de yumru sayısı. Yumru sayısına göre dolmalık biber cinsi ayırt edilebiliyor. Şişman, yeşil biberlerin hepsine dolmalık biber diyerek geçmiyoruz. 


Kabuk kalınlığı ve pişirme süresine uyumu değerlendirildiğinde en uygun dolmalık biber üç yumrulu olan yeşil biberlerdir. Bunun farkında olduğumuz için seçtiğimiz biberler tam da kuru dolma yapılacak cinsten oluyor. Sizler için oyulması ve kurutulması aşamasında da son derece özenli ve dikkatli davranıyoruz. Tam kurumayan biberlerin evde bekletilme süresi uzun olmadığı için sizlere göndereceğimiz tüm ürünleri kontrol ediyoruz. Siparişiniz üzerine sizlere tam olarak yemeklik kurutulmuş dolmalık biber gönderiyoruz.


Sağlığınızı Önemsiyoruz


Sipariş verdiğiniz ürünlerde gözle görülür bir sorun fark edemeyebilirsiniz. Ancak yapım aşamalarından nasıl geçtiği de sağlığınız için oldukça önemli. Barak gıda olarak yapım aşamalarımızdan sizleri haberdar ediyoruz. Özenle hazırlanmış ve sağlığınıza uygun şartlarda oyulmuş dolmalık biberleri sizlere gönderiyoruz. 


Oyulma aşamasının dışında kurutulma aşaması da oldukça önemli. Dolmalık biber güneş ışığında uzun süre bekletilerek kurutulmalıdır. Dolmalık biberin tam kurumadığı durumlarda oda sıcaklığında bekletilmez ve tüketilmesi sağlıklı olmaz. Ancak siz gelen ürünlerde bunu rahatça fark edemeyebilirsiniz. 


Bizler de bunun bilinciyle hareket ederek soflarınıza gelecek her üründe olduğu gibi dolmalık biber için de aynı bilinçle hareket ediyoruz. Sağlığınızı en az sizin kadar önemsiyoruz ve güvenilir bir alışveriş hizmeti sunuyoruz.


Geleneksel Lezzetleri Yaşatıyoruz


Türk mutfağının birbirinden güzel geleneksel lezzetlerinin unutulmasını istemiyoruz. Barak gıda bütün koşullarıyla yöresel lezzetleri sofralarınıza getirirken sizlerin sağlığını ve damak tadını görmezden gelmiyor. 


Günümüz şartlarında dolmalık biber kurutulması herkes için kolay olmayabilir. Dolmalık biberi seçilirken dikkat edilmesi gerekenler, alındıktan sonra içinin oyulması, kurutulması gibi aşamalar sizler için zor olabilir. Bizler de bu yöresel dolmalık biber lezzetinden kimsenin mahrum kalmasını istemediğimiz için son derece özenle yöresel lezzetlerimizi yaşatmak istiyoruz. 


İçiniz Rahat Olsun


Dolmalık biber seçerken elbette iki farklı damak tadını dikkate alıyoruz. Acı ve tatlı. Alışveriş yaparken tamamen istediğiniz şekilde damak tadınıza uygun dolmalık biber seçebilirsiniz. 


Alışverişlerinizde sizlere özel indirimlerle bu lezzetlere ulaşırken daha da memnun olmanızı sağlıyoruz. Tüm ürünlerimizin yapılış aşamalarını ve özelliklerini sizlere sunarak kafanızın karışmasını engellemek istiyoruz. İçiniz rahat bir şekilde alışveriş yapmanızı temenni ediyoruz. 
Sizlerin memnuniyeti bizleri daha da memnun ediyor. Son derece güvenilir ve hijyenik dolmalık biberlerimizi damak tadınıza uygun şekilde sipariş ederken içiniz rahat olsun. Bizler için sağlığınız ve memnuniyetiniz son derece önemli.