Antep Fıstığı

Anasayfa / Antep Fıstığı

Antep Fıstığı

Antep Fıstığı


Türkiye’nin lezzet başkenti Gaziantep… Hem doğal güzellikleri hem tadına doyamayacağınız yemekleriyle Gaziantep kesinlikle gidip görülecek yerler listenizde yer alması gereken şehirlerden biri. Gaziantep’e yolunuz düştüğünüzde tadına doyamayacağınız lezzetler tadarken hemen hemen Türkiye’nin her yerinde ünlü olmuş Antep fıstığına da sık sık rastlayacaksınız. 


Gaziantep’in eski mimari çarşılarını gezerken geçtiğiniz birçok aktarda, marketlerde hatta yollarda hiç beklemediğiniz anda karşınıza çıkacak kadar meşhur bir fıstıktan bahsediyoruz. Antep fıstığı. Hem yemeye doyamayacağınız hem de çok yemekten zarar görmeyeceğiniz eşsiz bir lezzet. Gaziantep’in köylerinde büyük fıstık bahçelerinde yetişen Antep fıstığı büyük bir titizlikle toplanıyor ve isteğinize bağlı olarak tercih edeceğiniz aşamalardan özenle geçiyor. 


İster tazecik yumuşak kabuklu tercih edin, ister kurutulmuş, kavrulmuş tercih edin. Hepsinin tadı birbirinden güzel gelecektir damağınıza. Antep fıstığı çerez olarak tüketileceği gibi birçok farklı tatlıda ve yemekte de kullanılabilir. Meşhur mu meşhur Antep fıstığı meşhur olduğu kadar da tarz bir gıda diyebiliriz. Birçok farklı çeşidi olan Antep fıstığının çeşitlerini sizler için anlattık. Buyurun Antep fıstığı çeşitlerini hep beraber öğrenelim:


Kavrulmuş Antep Fıstığı


Antep Fıstığı evimize gelene kadar birçok farklı aşamadan geçiyor. Tazecik yumuşak kabuklu Antep fıstığının kavrulması ile evimize giren kavrulmuş Antep fıstığını nerede bulabilirim diye düşünürseniz sitemizde bulabilirsiniz. Organik ve doğal şekilde bulmak istiyorsanız barak gıda güvencesiyle son derece lezzetli olan kavrulmuş Antep fıstığını sizler için sağlıklı ve hijyenik bir şekilde hazırlıyor ve evlerinize uygun fiyatlarla gönderiyoruz. 


Evinizde fıstığınız var ve siz kavurmak istiyorsanız da Antep fıstığı bir güzellik daha yapıp sizi hiç yormadan kavruluyor. İster tavada ister fırında taze fıstığı gönlünüzce kavurabilirsiniz. Öncesinde yapmanız gereken yalnızca biraz suda bekletmek.


Baklavalık Fıstık


Gönüllere taht kurmuş iki ayrı lezzet. Biri baklava diğeri Antep fıstığı. Antep fıstığının şekilden şekle girdiğini biliyoruz. Gaziantep’in en güzel tatlılarından olan baklavanın içinde de kendine bir yer ediniyor. 
Peki; Baklava içerisinde kaybolmadan ve ağızda eriyen fıstık nasıl olmalı diye; Gaziantep’te yetişen Antep fıstıkları toplanırken henüz tam olgunlaşmamış Antep fıstıkları seçilir ve bu fıstığa boz içi Antep fıstığı denir. Bu fıstıklar Antep baklavası yapılırken kullanır. Nereden doğal ve organik alabiliriz diye düşünürseniz de barak gıda yöresel lezzetlerin kaliteli hizmetiyle sizlere Antep fıstığının birçok çeşidini satın alma imkânını sunuyor.


Tuzlu Antep Fıstığı


Antep fıstığının en tarz hallerinden biri de tuzlu kıyafeti. İçine girdiği her şeye ayrı lezzet katan Antep fıstığının sade hali de oldukça lezzetli. Ancak lezzetine lezzet katılmış halini görmek istiyorsanız tuzlu Antep fıstığını mutlaka sipariş veriniz. Antep fıstığı çeşitlerinin içinde en güzellerinden olan tuzlu Antep fıstığı sizler için en uygun koşullarda hazırlanıyor. Doğal ve organik tuzlu Antep fıstığını barak gıda olarak sizlerin evlerinize gönderiyoruz.


Yaş Antep Fıstığı 


Fıstık sezonu açılır açılmaz Gaziantep sokaklarında boy gösteren Antep fıstığının en güzel hallerinden biri de henüz tam kurumamış yaş Antep fıstığıdır. Deneme şansınız olduğunda mutlaka tatmanız gereken eşsiz lezzetlerden biri olan yaş fıstığın tadı damağınızda kalacak. 
Çeşit Çeşit Fıstığı Güvenle Alabilirsiniz
Antep fıstığı çeşitleri oldukça fazla. Sizler de ister tatlılarınız için ister kuruyemiş olarak tüketmek için Antep fıstığını güvenle satın alabilirsiniz. Müşteri memnuniyetine son derece önem verdiğimiz için sizlere en sağlıklı ve hijyenik ürünlerimizi gönderiyoruz. Memnun olmadığınız durumlarda ya da önerileriniz için bizimle istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.