Favorilerim 0

Antep Fıstığı

Antep fıstığı, yetişmiş olduğu kent ile anılan nadir ürünlerden birisidir. Dünyanın birçok ülkesine ihraç edilen fıstık, hem özel yapısı hem de lezzeti sayesinde değişik çok sayıda sektörde kullanılmaktadır. Çikolatadan yaş pastalara kadar birçok yerde tercih edilmesinin yanı sıra aynı zamanda tek başında tüketilebilen bir üründür.

Antep Fıstığının Özellikleri

Gıda endüstrisi denildiği zaman akla gelen ilk ürün olan Antep fıstığı, yaz aylarının sıcak geçtiği yerlerde yetiştirilmektedir. Bu şartlar her ne kadar birçok yerde sağlanmış olsa da en ideali Gaziantep kenti olarak karşımıza çıkar. Latincede Pistacia Vera adıyla tanımlanmıştır. Kabuklu bir meyvedir. Dış kısmındaki kabuk sert olsa da gerek el gerekse diş yardımıyla açılabilmektedir. İçindeki, kahverengi tabaka ile kaplanmış olan yeşil renkli yemiş son derece lezzetlidir.

Doğal Antep Fıstığı Satın Alın

Antep fıstığı tadını almak ve en doğal ürünün lezzetini sonuna kadar hissetmek için firmamızın resmi sitesinden satın alma işlemini rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Gaziantep'in uçsuz bucaksız Antep fıstığı bahçelerinden toplanmış olan ürün, gerek kalitesi gerekse tadıyla beklentileri karşılamaktadır. Uygun koşullarda, belirtilmiş tüm kriterlere göre yetiştirilir. Kimyasal ya da katkı içeren maddelerin kullanılmaması, insan sağlığı açısından sorun teşkil etmediğinin en büyük kanıtıdır.

Antep Fıstığı Faydaları

Antep fıstığı;

  • ·         Yüksek enerji sağlamasıyla bilinen bir üründür. Bu sayede beynin daha sağlıklı olması söz konusudur.
  • ·         İçerisinde yer alan B6 vitamini sayesinde hücrelerin başarılı bir biçimde yenilenmesini sağlamaktadır.
  • ·         Aynı zamanda bağışıklık sistemi, Antep fıstığı sayesinde daha güçlü bir hale gelmektedir.
  • ·         Kan içerisinde yer alan şeker miktarının dengelenmesi, bir diğer faydası olarak dikkat çekmektedir.

Antep Fıstığı Besin Değeri

100 gramlık Antep fıstığı içinde yüzde 53.7 oranında yağ, yüzde 19.3 protein, yüzde 19 karbonhidrat yer alır. Aynı zamanda kolestrol içermemesi en dikkat çekici özelliklerinden birisidir. A, C ve B6 vitamini yönünden zengindir. Oldukça geniş bir kullanım alanı vardır. Yaş pastalarda, çikolatalarda, kendi adını verdiği baklavalarda tercih edilir. Aynı zamanda helvada da tercih edilmesi, ne kadar lezzetli olduğunun en açık göstergesidir.
Yeni
Antep Fıstığı

Antep Fıstığı

80,00 TL Vergiler Hariç: 80,00 TL

Antep Fıstığı evimize gelene kadar birçok farklı aşamadan geçiyor. Tazecik yumuşak kabuklu Antep fıstığının kavrulması ile evimize giren kavrulmuş Antep fıstığını nerede bulabilirim diye düşünürseniz sitemizde bulabilirsiniz. Organik ve doğal şe..